Byt,  Časopis,  Dům,  Interiér

Dřevostavba, kde téměř nemusíte topit

Mladá rodina měla poměrně jasnou představu, jaký dům chce. Ovšem před architektem to zatajili a čekali, co vymyslí on. Při dalším setkání je čekalo velké překvapení.

Architekt Lukáš Pejsar ze studia 3AE totiž nakreslil přesně takový dům, jaký si přáli. Navíc byl v pasivním standardu. Ten do té doby neznali a vůbec neušili, že díky němu mohou na stavbu čerpat dotaci víc než půl milionu korun z programu Zelená úsporám.

Každý centimetr se počítá

Majitelé svažitého pozemku se pro architekty z 3AE rozhodli i proto, že kromě návrhu a projektu nabízejí také realizaci stavby. Jednoduchý dům s pultovou střechou a s fasádou ze sibiřského modřínu si nechali zhotovit do fáze hrubé stavby. Zvenku byl dokončený a vnitřek – tedy příčky, podlahy, elektroinstalace – dělali majitelé svépomocí, případně si na některé práce objednávali vlastní řemeslníky. Pomohl také otec, který už postavil dva domy, přičemž jeden byl také dřevostavba.

Celou návštěvu najdete v zářijovém vydání časopisu Praktik. Koupíte ho na http://www.casopisyprovas.cz/ nebo ihned elektronicky na www.casopispresinternet.cz.

Koupit časopis