O nás

PRAKTIK je časopis pro aktivní a tvořivé lidi. Každý měsíc přináší aktuální informace praktické rady, tipy, nápady a náměty tematicky zaměřené na BYT–ZAHRADU-DŮM–DÍLNU–HOBBY–FAUNU. PRAKTIK radí a inspiruje v oblastech: bydlení stavba a rekonstrukce, úspory energie, opravy a renovace, postupy a návody pro práci se dřevem a s dalšími materiály práce s nářadím, s nástroji a se stavební technikou. PRAKTIK přináší inspirativní a praktické náměty na tvorbu a ošetřování okrasné a užitkové zahrady včetně využívání zahradní techniky, ručního nářadí a nejrůznějších materiálů. PRAKTIK se věnuje chalupaření i chataření kutilství, ekologii, chovu zvířat, vaření a zdravému životnímu stylu.

CÍLOVÁ SKUPINA ČTENÁŘŮ ČASOPISU PRAKTIK

Čtenáři časopisu PRAKTIK jsou převážně středoškolsky vzdělaní lidé ve věku od pětadvaceti let. Významnou skupinu tvoří lidé středního věku, kteří svůj byt, dům i zahradu přizpůsobují náročnějším požadavkům na bydlení, mají zájem o zásadní stavební úpravy, opravy, rekonstrukce či modernizace bytů, domů a rekreačních objektů podle nejnovějších trendů. V hledáčku jejich zájmu je moderní a zdravý životní styl. Věnují velkou pozornost péči o zahradu, zajímají sE o využití zahradní techniky a dalších prostředků pro její údržbu. Hledají praktické rady a návody k osobitému ztvárnění svého domova a rádi čerpají inspiraci při výrobě dekorativních předmětů. Mají své hobby a koníčky, většina jich má doma svého mazlíčka. Také všichni s oblibou vaří podle nových zajímavých receptů.

BYT MAGAZÍN je pravidelná osmistránková příloha časopisu, která poskytuje právní poradenství v oblasti vlastnického a nájemního bydlení
v panelových a bytových domech a aktuální informace týkající se problematiky správy a revitalizace těchto domů. Je určena především
bytovým družstvům, společenstvím vlastníků, nájemníkům, obecním úřadům, realitním kancelářím a firmám spravujícím bytový fond.