Byt,  Časopis,  Dílna,  Hobby

Lampička z papírových rolí

Vyhazujete tuhé papírové roličky od alobalu nebo od potravinářské fólie do popelnice s domovním odpadem? Možná je to škoda. Dá se z nich vyrobit spousta krásných a zajímavých věcí – třeba lampa do obýváku.

Ruličky na papírové utěrky či alobal se vyrábějí z papíru už několikrát recyklovaného, proto nepatří do kontejnerů na tříděný odpad, ale do klasických popelnic. Anebo se mohou stát základem pro domácí tvoření. Podívejte se, co z nich vyrobila designérka Simona Kemrová, která o sobě s trochou nadsázky říká, že je designérkou z radosti. Její lampičku si zvládnete zhotovit i vy.

Co budete potřebovat?

7 roliček z tuhého kartonu * objímku a kabel s vypínačem a se zástrčkou do zásuvky – koupíte je sestavené v prodejnách elektro, jen pozor na to, že objímka musí projít roličkou * velkou LED žárovku se zlatým vláknem * zlatý drátek * peříčka * zlatý metalický sprej * tavnou pistoli * nožík * nůžky

Krok 1: Připravte si nejdřív peříčka a roličky – nastříkejte je zlatým sprejem a nechte dobře zaschnout.

Další kroky najdete v zářijovém vydání časopisu Praktik. Koupíte ho a http://www.casopisyprovas.cz/ nebo ihned elektronicky na www.casopispresinternet.cz.

Koupit časopis