Byt,  Časopis,  Dům,  Interiér

Dům měli postavený za čtyři hodiny

Když se v roce 2010 Freedomek poprvé objevil a křtil na Václavském náměstí, vzbudil pozornost stovek kolemjdoucích. Za dvanáct let prošel mnoha vylepšeními a proměnami – k základnímu modulu velikosti S přibyly i moduly M a L a ty se pak spojovaly do tvaru písmen H nebo W, čímž vznikly plnohodnotné rodinné domy. K nejoblíbenějším však stále patří malé varianty, které majitelé využívají jako místo k relaxaci. Přesně takový Freedomek najdete i pod Orlickými horami.

V čem je kouzlo těchto domků? Pokud se pro ně rozhodnete, firma vám na parcelu doveze už hotový modul. Na místě pak stačí zašroubovat základové patky, na ně domek postavit a napojit na sítě. Jestliže se tedy nerozhodnete pro free – tedy soběstačnou variantu, která potřebuje jen zdroj vody. Oproti zděným domkům i jiným dřevostavbám odpadají starosti se sháněním materiálu, s kontrolou řemeslníků ani s nepřízní počasí, kdy vám může napršet do materiálu nebo do rozestavěných zdí. Navíc pokud se po létech rozhodnete vyměnit ruch velkoměsta za klid v horách, Freedomek se může stěhovat s vámi. Zvlášť v dnešní době pak majitelé ocení jeho tepelněizolační vlastnosti, díky nimž ho lze řadit k nízkonákladovému bydlení. O kvalitě a izolačních schopnostech domu vypovídá i to, že hmotnost modelu o podlahové ploše 34 metrů čtverečních je 17 tun.

Dostat na 34 metrů čtverečních kompletně vybavený interiér si žádá nejen spoustu dobrých nápadů, ale také nábytek dělaný na míru. V tomto domě se spousta místa ušetřila tím, že zde není klasická pohovka. Přesto pohodlné místo na relaxaci a poležení nechybí. „Boční panoramatické okno jsme doplnili širokým sedacím parapetem s matrací, z něhož je výhled do zahrady nebo do místnosti.

Zajímá vás, jak probíhala stavba domu na pozemku? A proč trvala jen čtyři hodiny? Odpovědi najdete v listopadovém Praktiku, který koupíte nejen v trafikách, ale jednoduše také na www.casopisyprovas.cz nebo ihned elektronicky na www.casopispresinternet.cz.

Další obrázky z domku i jeho instalace jsou k vidění na našem facebooku www.facebook.com/casopispraktik/

Koupit časopis