Časopis,  Dílna,  Interiér

Nábytek dle vašich představ? Vyrobte si ho!

Mají pro vás vlastnoručně vyrobené věci tu největší hodnotu? Na zhotovení nábytku či doplňků vlastními silami si dnes může troufnout každý odvážnější kutil. Důmyslnou jedinečnost dodají interiéru třeba originální kousky z dřevěných palet nebo kovových trubek. Příznivci designových kousků mohou dát přednost nábytku či svítidlům od návrhářské dvojice Herrmann a Coufal.

Máte chuť pustit se do práce a vyrobit si vlastní nábytek, ale upřednostňujete ucelený návrh, srozumitelný návod a ověřený postup? Pokud se chystáte na nábytek z palet, je ideálním řešením koncept Buildify. Pro příznivce industriálního stylu je atraktivní kombinace dekoru dřeva, vysoce kvalitní oceli, černé barvy a neotřelého minimalistického vzhledu systému Rusticline. Vyznavače sofistikované variability v designovém provedení určitě osloví řada Tagliatelle nebo DIY svítidla z dílny Herrmanna a Coufala.

Palety a dřevěné bedny

Základními stavebními prvky značky Buildify jsou palety na výrobu nábytku a dřevěné bedny. Nepoužité nábytkové palety s hoblovaným povrchem se vyznačují dlouhou životností, lehkou údržbou, odolností materiálu a tvarovou stálostí. Dřevěné bedny na ovoce z neošetřeného, neopracovaného smrkového nebo olšového dřeva jsou k dispozici ve třech velikostech. Koncept zároveň zahrnuje hranoly, prkna, ocelové trubky, spojovací a úhlové prvky. K výrobě lze použít také různé krytky, patky nebo kolečka s brzdou.

„Výrobky Buildify jsou určeny speciálně na výrobu originálního nábytku. Základem jsou navzájem kompatibilní palety a bedny. Šikovný kutil tak zvládne vyrobit nábytek přesně podle svých představ,“ vysvětluje Richard Klička, odborník z oddělení staveb a materiálů v projektových marketech Hornbach. Výroba designové komody, úložných regálů, televizního stolku nebo psacího stolu je potom snadná. „Mezi náročnější, ale o to zajímavější, patří například postel s nebesy nebo pohovka z palet. Nábytek je vhodný i na zahradu pro venkovní posezení,“ dodává Richard Klička. Inspirace na www.hornbach.cz/buildify

Kovové ventily a trubky

Rusticline představuje neobvyklý policový systém s různými druhy variant a doplňků, který tvoří pouze několik základních komponentů. „Je opravdu velmi jednoduchý na skládání a vzájemným kombinováním jednotlivých částí lze vytvořit nejen prostorné regálové komody, různé typy polic nebo psací stůl ale i doplňky ve formě držadla na toaletní papír, věšáků, zarážek na knihy, či madla u schodů nebo v koupelně. Všemu vévodí jednotný design a provedení,“ vysvětluje Zlatko Slebodník, odborník z oddělení železářství v Hornbachu. Atmosféru v prostoru zútulní dekor dřeva na dřevotřískových prknech, která je možné libovolně kombinovat s ocelovými částmi.

Designové Tagliatelle

Jedná se o unikátní variabilní regál, který může sloužit coby sedátko, botník či knihovna. „Je vyroben bez použití spojovacího materiálu. Nenajdete na něm žádné vruty, kolíky ani šrouby. Využívá rotační tvar ocelových pásů v kombinaci s gravitací, a vytváří tak pevné a stabilní spojení,“ vysvětlují Eduard Herrmann a Matěj Coufal. Tagliatelle propojuje tvrdost surové oceli s měkkostí masivního dřeva. „Povrch polic lze dle potřeby ošetřit voskem, olejem či mořidlem, pásovou ocel zase šelakem nebo antikorem proti rzi,“ vybízejí designéři. Tagliatelle volně navazuje na prvotní sérii DIY svítidel Tension, Lift a Balance, se kterou přišlo duo návrhářů v roce 2020. Tato svítidla podle přiloženého návodu zvládne vyrobit téměř každý. Více najdete https://www.hornbach.cz/aktuality/lampy-designeri-2/

ZDROJ: PR článek společnosti Hornbach

Koupit časopis