Časopis,  Hobby,  Zahrada

Sedmero nejhezčích balkonovek

Přemýšlíte, zda letos vysadíte do truhlíku muškáty klasické, nebo převislé? A lákají vás více červené, růžové, nebo zkusíte barevný mix? Buďte odvážní a místo pelargonií vyberte jiné druhy vhodné do truhlíků. Budete překvapeni jejich krásou a nenáročným pěstováním.

PANTOFLÍČEK

Pokud na váš balkon či terasu nejde přímé jižní slunce, pořiďte si do truhlíků pantoflíčky. Kvetou od června do září. Svůj název rostlina získala podle zajímavého tvaru květu, který může mít téměř jakoukoli barevnou kombinaci. Rostlina potřebuje dostatek světla, ale ne prudké slunce. Nic nezkazíte, když ji vysadíte do rašeliny a budete ji po celou sezonu pravidelně přihnojovat.

LOBELKA PŘEVISLÁ

Lobelky patří k oblíbeným letničkám, ale víte, že existují i převislé varianty vhodné do nádob? Rostlinu zdobí desítky drobných květů – klasikou jsou ty modré, ale mohou být i růžové nebo barevné –, které
se postupně rozvíjejí od května až do října. Ideální pro její pěstování je jih nebo jihovýchod, ve stínu nepokvete. Musíte ji pravidelně zalévat, ale pozor na přemokření. Odstraňováním odkvetlých květů
podpoříte další kvetení.

Dalších pět tipů na zajímavé balkonovky najdete v květnovém Praktiku. Koupíte ho nejen v trafikách, ale jednoduše také na www.casopisyprovas.cz nebo ihned elektronicky na www.casopispresinternet.cz.

Koupit časopis