Časopis,  Zahrada

SOUTĚŽ O PRODUKTY FISKARS

Velká úroda je odměnou za celoroční péči a pěstování zeleniny a ovoce. Pokud budete při sklizni a skladování postupovat správně, můžete vlastní vitaminy konzumovat ještě koncem zimy.

NA CO SE HODÍ ČESÁČEK?

Česáček je určen na sklizeň hrušek nebo jablek, pro jiné ovoce není vhodný. Příliš zralé meruňky a broskve se kovovými zuby snadno poškodí, pevnější kusy, určené například na zavařování, takto trhat lze. Švestky a třešně česáčkem nesklidíte. Při práci byste měli mít vždy ochranné brýle, aby vám při pohledu vzhůru a při manipulaci ve větvích nespadly do oka například úlomky kůry. Výhodou určitě je, že výrobci nabízejí k česáčku teleskopickou násadu, díky níž dosáhnete ze země do výšky několika metrů.

Víte, do čeho sklízet, jak vybrat správný košík a kde nejlépe ovoce a zeleninu skladovat? Vše se dozvíte v zářijovém Praktiku. Navíc můžete vyhrát i praktické pomocníky.

Soutěžní otázku najdete v časopise Praktik 9/2022. Koupíte ho na http://www.casopisyprovas.cz/ nebo ihned elektronicky na www.casopispresinternet.cz.

Koupit časopis