Byt,  Časopis,  Dům

Nářadí a pomůcky pro dláždění a obkládání

Co by vám doma rozhodně nemělo chybět, pokud se pustíte do práce s obkladačkami či dlaždicemi? Poradíme vám!

Dláždění a obkládání sestává z nanesení lepidla na podklad a poté z lepení (pokládání) obkládaček nebo dlaždic včetně listel, rohových dekorativních prvků a podobně. Obkladový materiál musí být upravený na míru či potřebný tvar, je nutné docílit dodržení pravidelných mezer mezi dlaždicemi či obkládačkami, které se budou spárovat. Z toho vyplývá, že i pro svépomocné obkladačské práce budete potřebovat veškeré pomůcky, které vám dodržení tohoto postupu umožní.

Dokonalé míchání

U obkladačských prací je velmi důležité docílit dokonalého rozmíchání cementového lepidla i spárovací hmoty. Ideální je pro to zednické vědro z černého měkkého plastu (běžně k dostání ve stavebninách a v hobbymarketech) a míchadlo, které může při menším rozsahu práce nahradit i míchací nástavec na vrtačku. Pořiďte si také plastovou zednickou naběračku, kterou se dobře dávkuje suchá směs pro lepení i spárování.

(Text: Richard Guryča, foto: Shutterstock)

Více se dočtete v čísle 05/2022, které seženete na http://www.casopisyprovas.cz/ nebo ihned elektronicky na www.casopispresinternet.cz.

Koupit časopis