Časopis

FISKARS – ZAVLAŽOVÁNÍ NEBYLO NIKDY SNADNĚJŠÍ

Zavlažování zahrady nemusí být příliš složité. Ve skutečnosti potřebujete jen správné nářadí, zařízení a nějaké dobré rady. Začněte s těmito pěti jednoduchými kroky a našimi vysoce kvalitními systémy, na které se můžete spolehnout.

Krok 1. Jak velká je vaše zahrada?
Plocha vaší zahrady rozhoduje o všem, od optimální délky hadice až po typ zavlažovačů, které budou udržovat zahradu dobře zavlaženou. Pokud si plochou 100 % nejste jistí, nemějte obavy, pomůže vám webový kalkulátor velikosti zahrady.

Krok 2. Jaké vybavení potřebuji?

Tolik možností a typů vybavení! Je snadné se v tom ztratit. Určitě budete potřebovat několik hadic, trysek, zavlažovačů, spojek, prodlužovacích dílů a možná i zavlažovacích časovačů.

Krok 3. Jaké jsou vaše konkrétní potřeby v zavlažování?

Mezi zaléváním trávníku a mytím auta je obrovský rozdíl. Každý úkol vyžaduje různé typy zavlažovacích pistolí, zavlažovačů a zavlažovacích tyčí. Pro převážnou většinu každodenního zavlažování si však vystačíte s některým z typů zavlažovacích pistolí.

Úvod do typů postřiků

Volba správného postřiku vám ušetří spoustu času a také vody. Zde je rychlý přehled nejběžnějších typů postřiků:

Sprcha (Shower)

Univerzální volba na zalévání rostlin, keřů a vyvýšených záhonů

Mlha (Mist)

Ideální na zalévání křehkých sazenic a rostlin.

Plochý (Flat)

Vytváří jemný, provzdušněný proud, skvělý na plnění konví a kbelíků.

Oplach (Rinse)

Vodorovný obrys na oplachování a mytí automobilů, kol, terasy a dalších povrchů.

Tryska (Jet)

Prudký a tvrdý vodní paprsek na čištění zahradního nářadí a dalších povrchů.

Jak vybrat správný zavlažovač

Kvalitní zavlažovač šetří vodu, čas a peníze. Typ zavlažovače, který je pro vás vhodný, závisí na tvaru a velikosti zavlažované plochy. Budete zavlažovat trávu nebo třeba zeleninovou zahradu? Existuje řada zavlažovačů na různé velikosti trávníků. Zde jsou nejoblíbenější typ zavlažovačů:

Oscilující

Pro střední až velké zahrady (150–500 m2). 

Nabízí rovnoměrné pokrytí obdélníkových trávníků v široké škále délek a šířek. Nejoblíbenější řešení.

Impulzní

Pro rozlehlé zahrady (více než 500 m2).

Zavlažovač známý svým pulzujícím zvukem a kruhovým rozstřikem.

Vířivé

Pro malé zahrady (0–150 m2).

Vířivý rozstřik rotačního zavlažovače vytvářejí tři rotující ramena v podobě jemného deště. Je také oblíbený u dětí.

Stacionární

Pro malé zahrady (0–150 m2).

Stacionární zavlažovač je také skvělý na zalévání zahrad a malých ploch. Pokrytí může být kruhové nebo obdélníkové.

Krok 4. Jakou hadici vybrat?

Při výběru zahradní hadice je třeba brát v úvahu velikost zahrady. Kvalita, vhodná délka a průměr hadice jsou stejně důležité faktory.

Bubny na hadice jsou dodávané s veškerým vybavením, které potřebujete k zavlažování, včetně hadice. Tyto předinstalované vychytané sady obsahují vše, co potřebujete k udržení vaší zahrady ve špičkovém stavu: nastavitelnou a snadno použitelnou zavlažovací koncovku, multizávitovou spojku na vodovodní kohoutek a praktickou podporu zavlažovače.

Jednoduše připojte zavlažovací buben k zahradnímu kohoutu a zavlažovací koncovku k hadici a můžete začít. Stačí pustit vodu.

Krok 5. Jaké spojky potřebuji?

To nejlepší nakonec! Po výběru optimálních hadic, trysek a zavlažovačů, je čas jednotlivé komponenty spojit. Pojďme si stručně vysvětlit jejich funkci.

Spojky drží váš zavlažovací systém pohromadě. Každá spojka má různé vlastnosti: některé sami uzavřou tok vody, když od nich odpojíme např. zavlažovač, jiné jsou tak robustní, že vydrží teploty pod bodem mrazu nebo dokonce zatížení automobilem. Naše odolné a vysoce kvalitní spojky jsou barevně značeny pro snadnou identifikaci.

Jak vidíte, udržovat zahradu a trávník dobře zavlažovaný nemusí být náročné. Naše odolná a vysoce kvalitní zavlažovací technika se snadno používá i skladuje. Zpříjemní vám čas strávený na zahradě.

Koupit časopis