Byt,  Časopis

Posezení u krbu

Říká se, že není kouře bez ohně, ale obráceně už to tak docela neplatí. Pohled do plamenů si můžete dopřát bez kouře a popela třeba i v paneláku.

Existují krby, které nepotřebují komín a díky tomu jsou možnosti jejich využití daleko širší než v případě klasických krbů. Netopí se v nich dřevem, takže odpadá jeho shánění a štípání a následné vynášení popela. Pohled do mihotavých plamenů uklidňuje a světlo a teplo, které oheň šíří, nám zpříjemní pošmourné podzimní dny a dlouhé zimní večery, které nás v nadcházejícím období čekají.

Co dokáže elektrický krb

V případě, že si pořídíte dražší model, může tato bezúdržbová alternativa krbu na dřevo sloužit i jako přímotop, počítejte ale s tím, že vytopí spíš menší prostory. V krbu totiž ve skutečnosti nic nehoří, iluzi plamenů vytváří větrák, který rozvlní látku nasvícenou LED diodami, a teplo produkuje topná spirála. Pomocí různých efektů ale vzniká velice realistický dojem opravdového ohně… Více se dočtete v listopadovém čísle, které je v prodeji na novinových stáncích i webu www.casopisyprovas.cz

(Text: Marcela Mádrová, foto: Shutterstock)

Koupit časopis