Časopis,  Dílna

Pracujeme s montážními lepidly

Jsou cenným pomocníkem během stavění i při renovacích nebo běžných opravách v domácnosti. Ať už vám odpadla dlaždice, poškodil se práh u dveří, nebo potřebujete usadit sanitu v koupelně, díky těmto přípravkům to snadno zvládnete. Na co při práci s nimi vždy pamatovat?

Ušetřete si nervy spojené s vrtáním. Moderní lepidla přezdívaná „tekuté šrouby a hřebíky“ vám totiž v mnoha případech jinak nutné vrtání vynahradí, zejména pokud jde o nepopulární vrtání do dlaždic apod. A které materiály jsou pro lepení nejvhodnější? Nejen plasty a dřevo, ale také přírodní kámen, beton, kov, sklo nebo právě zmiňované dlaždice.

1. Nejprve musíte mít jasno v tom, KDE budete lepit – zda v interiéru, nebo v exteriéru. Roli hraje rovněž vlhkost či suchost daného prostředí. Podle toho vybírejte konkrétní produkt.

2. Další zásadní věcí při výběru je to, CO vlastně chcete lepit. Každé montážní lepidlo totiž má své určení a je potřeba to respektovat. Chystáte se například na lepení zrcadla do koupelny? V tom případě zvolte přípravek, jehož počáteční přilnavost je opravdu vysoká a které zároveň nepoškodí zrcadlovou vrstvu. Jedině takové lepidlo zvládne udržet zrcadlo na stěně bez sklouznutí a bez poškození.

3. Nejspíš se vám to zdá jasné, ale není na škodu připomenout, že vždy je nutné lepit na ČISTOU PLOCHU. Spousta lidí totiž při práci doplatí právě na to, že zanedbá zásadní pravidlo. Před aplikací tedy vždy očistěte a odmastěte obě lepené plochy a teprve poté se pusťte do lepení…

Více se dočtete v březnovém čísle 03/2022, které je v prodeji na novinových stáncích, na e-shopu www.casopisyprovas.cz nebo také elektronicky na www.casopispresinternet.cz

(Připravila: Helena Pokorná Hladíková, foto: Shutterstock)

Koupit časopis