Časopis,  Dům,  Hobby,  Zahrada

Přístřešek na dřevo krok za krokem

Topíte v zimě v krbu nebo v krbových kamnech a hodil by se vám u domu jednoduchý přístřešek na dřevo, který je praktický, ale také bude vašemu zápraží nebo terase slušet? Vyrobte si ho. Hodí se pro zásobu polen na klidný večer s rodinou nebo s přáteli, abyste nemuseli běhat do sklepa nebo do dřevníku na opačném konci zahrady.

Rozměry přístřešku si můžete přizpůsobit podle sebe, tento má šířku ve spodní části 150 centimetrů a hloubku 45 centimetrů podle velikosti topeniště v kamnech. Dřevěné díly konstrukce, pokud nejsou naimpregnované, je vhodné ošetřit lakem nebo lazurou ještě před sešroubováním. vyrobit ho zvládnete ve dvou lidech za jeden den.

Nejprve si vyrobte základní konstrukci, což jsou vlastně dva žebříky ze střešních latí. Každý z nich má tři příčky z téhož materiálu. Střešní latě jsou pevné, a přitom vyjdou levněji, než kdybyste kupovali ohoblované hranoly. Příčky žebříku přitlučte k bokům dlouhými hřebíky.

Seznam materiálu a celý postup najdete v zářijovém vydání časopisu Praktik. Koupíte ho na http://www.casopisyprovas.cz/ nebo ihned elektronicky na www.casopispresinternet.cz.

Koupit časopis