Recepty

Léky na kašel najdete ve spíži

Přepadl vás kašel? Vyzkoušejte některé z osvědčených prostředků. Pomůžou v řadě případů stejně jako léky, a hlavně – většinu přísad na ně máte doma.

Kašel dokáže pořádně potrápit. Doporučuje se při něm pít až tři litry tekutin za den a nezapomenout na vodu či čaj před spaním, aby nevysychaly sliznice. Důležité je také nárazově větrat a udržovat v bytě dostatečnou vlhkost vzduchu.

Suchý a dráždivý kašel

Suchý dráždivý kašel může po nachlazení přetrvávat i tři týdny. Ke zmírnění je vhodné používat byliny, které zvlhčují sliznice a uvolňují hlen. Je to například kořen ibišku, list a květ slézu, islandský lišejník, divizna, jitrocel kopinatý nebo plicník lékařský. Na zvlhčení podrážděných sliznic při kašli působí blahodárně čaj z ibiškového kořene nebo ze slézového květu. Aby se léčivé látky z bylin dobře uvolnily, připravte si nálev zastudena: Zalijte vrchovatou lžičku bylin studenou vodou a nechte odstát přes noc. Ráno trochu ohřejte a vypijte vlažné.

tip
ZÁZVOROVÉ MLÉKO S MEDEM
Mléko s kouskem oloupaného zázvoru nechte přejít varem, poté na několik minut odstavte, vyjměte zázvor a do ještě teplého, nikoliv však horkého mléka přidejte lžíci medu a zamíchejte.

Víte, jak pomáhají proti kašli obyčejné brambory? A že je také léčivé jehličí? Další tipy a recepty, jaks e zbavit kašle, najdete v lednovém Praktiku.

Časopis koupíte nejen v trafikách, ale jednoduše také na www.casopisyprovas.cz nebo ihned elektronicky na www.casopispresinternet.cz.

Koupit časopis